Як спілкуватися з колекторами правильно та у рамках закону?

Як спілкуватися з колекторами по законуЯкщо справа дійшла до примусового стягнення боргу, бажано знати, як спілкуватися з колекторами та кредитором. Щоб не погіршувати ситуацію настійно не рекомендується ігнорувати представників компанії, що надала гроші в кредит. А ось спілкування з колекторами треба відразу поставити у рамки закону, щоб уникнути зайвих проблем. Для цього слід правильно себе поводити та вивчити деякі норми поточного законодавства України.

Чому такі знання, як спілкуватися з колекторами, дуже важливі?

Практика показує, значна кількість громадян України погано знає законодавство власної держави, в тому числі кредитне. Саме цим вельми часто користуються колекторські контори, частина котрих свідомо вдається до порушення закону. В результаті процес примусового стягнення боргу може швидко перетворитися на безліч злочинів, навіть кримінального характеру.

CreditPlus позика онлайн на картку без довідок та перевірок кредитної історії цілодобово 24/7Перший раз CreditPlus позичка онлайн на картку надається під 0% безкоштовно. Для постійних позичальників передбачена програма лояльності, за якою можно знизити відсотки по кредиту до 70%. Але головне, численні відгуки КредитПлюс свідчать, що МФО дуже лояльно ставиться до позичальників. У разі проблем з погашенням вам завжди підуть назустріч та запропонують варіанти зменшення боргового навантаження. Таким чином, справа до спілкування з колекторами ніколи не дійде, якщо боржник теж проявить відповідальність.

Команда Всі Позики

Уникнути цього цілком реально, якщо використовувати основні правила спілкування з колекторами, не вдаючись до правопорушень. Коли представники колекторської фірми зрозуміють, що ви знаєте власні права, то швидко змінять тактику стягнення. Це збереже вам не тільки багато коштів, але й нервові клітини та дорогоцінне здоров’я.

Які права мають колектори в Україні за законом
Пам’ятайте, що права кожного боржника захищені законодавством України!

Які права мають колектори по законах України та що їм заборонено?

Поточне законодавство повністю регулює колекторську діяльність, та встановлює певні обмеження та правила для колекторів. Якщо кредитний договір не дозволяє щось додаткове, то збірниками боргів використовуються наступні методи стягнення:

Спосіб зверненняКількість спроб
(не більше)
За добуЗа тижденьЗа місяць
Дзвінки на телефон128
Електронні або звичайні листи2816
Особисті зустрічі1
Наскільки часто по закону колектори мають право вас турбувати щодо проблемної заборгованості?

Важливо відзначити, що всі дії колекторів повинні відбуватися лише у рамках встановленого законом часу. Згідно його положень, мають право турбувати вас будь-яким дозволеним способом за наступним добовим графіком:

 • будні (понеділок — п’ятниця) — з 8.00 до 22.00;
 • вихідні та офіційно святкові дні — з 9.00 до 20.00.

Якщо колектори порушують закон щодо кількості спроб контакту, за вами зостається право відмовитися від розмови. Робити це бажано ввічливо та коректно, але настійливо та беззаперечно. Також обов’язково додайте, що знаєте, які права у колекторів та яка відповідальність передбачена за їх порушення.

Як правильно поводити себе з колекторами під час спілкування?

Частіше всього колектори використовують телефонні дзвінки, але останнім часом вони надають перевагу спробам особистої зустрічі. В будь-якому разі перед тим, як спілкуватися з колекторами, запам’ятайте та виконуйте наступні правила:

 1. Поводьте себе адекватно. В ході розмови завжди зберігайте спокій та ніколи не вдавайтеся до образ.
 2. Попросіть представитися. Виключення фактору анонімності миттєво робить колекторів більш коректними.
 3. Дізнайтеся про стан кредиту. Якщо колектори справжні, вони повинні володіти цією інформацією.
 4. Не відмовляйтеся від співпраці. Відразу скажіть, що згодні з боргом та збираєтесь його оплачувати.
 5. Не піддавайтеся на маніпуляції. Колектори часто вдаються до пустих погроз, просто не реагуйте на них.

Якщо є можливість, неодмінно записуйте всі розмови з представниками колекторської контори та зберігайте отримані листи. Фіксація спілкування з колекторами на аудіо чи відео швидко їх вгамує та утримає від прямих погроз. Крім того, подібні матеріали стануть відмінним доказом, якщо справа дійде до криміналу та судового позову.

Ніколи не надавайте особисту інформацію, все, що мають знати колектори по закону, їм вже відомо. З подібною вимогою можуть звернутися лише шахраї, які збирають персональні дані з недолугих наляканих боржників. Після цього у таких громадян зазвичай з’являються нові кредити, яких вони не особисто оформлювали.

Що заборонено колекторам в Україні по закону
Якщо дії колекторів вийшли за рамки закону, неодмінно звертайтеся до поліції!

Що треба робити та як спілкуватися з колекторами, якщо вони порушують закон відносно боржника?

На жаль, значна частина колекторських контор часто вдається до заборонених методів примусового стягнення заборгованостей. Наразі поточне законодавство щодо колекторської діяльності категорично забороняє їх представникам та співробітникам наступне:

 1. Турбувати родичів, близьких та друзів, особисті дані яких надавалися під час оформлення цього кредиту.
 2. Використовувати погрози фізичною розправою, пошкодження приватного майна та кримінального переслідування.
 3. Вдаватися до реального нанесення моральної, а тим більше фізичної шкоди здоров’ю у будь-який спосіб.

У разі наявності таких порушень треба відразу звертатися до керівництва колекторської організації та безпосереднього кредитора. Якщо порушення мають ознаки кримінального, то слід неодмінно звернутися до правоохоронних органів. При цьому бажано надати беззаперечні докази здійсненного відносно вас злочину, а саме відео чи аудіо запис.


Запам’ятайте, що кращій спосіб позбавитися боргів, це почати їх хоча би поступове погашення. Крім того, порядні кредитори ніколи не ставлять за мету ввігнати позичальника в боргову яму. Як варіант, спробуйте здійснити реструктуризацію або рефінансування простроченого кредиту в іншій МФО. На нашому сайті можна знайти багато подібних пропозицій та вигідно зробити перекредитування під низький відсоток. Однак, все одно не забувайте, як спілкуватися з колекторами правильно, бо в сучасному житті бувають різні ситуації.

2 коментаря для “Як спілкуватися з колекторами правильно та у рамках закону?”

 1. Оце як показують по тєліку на ток-шоу, набрала жіночка 20 кредитів за 3 дні (це можливо, бо вони не відразу в кредитній історії відображаються), навіть і не думала платити, через пару місяців прийшли колектори. І вона на тєлік, люди допоможіть, мені погрожують! Це просто сюр.. Саме за таких нормальні люди й вважають, що кредит онлайн на картку це боргова яма та відмовляють собі у сучасних кредитних послугах.. Беріть з розумом, вчасно повертайте і не буде ніяких проблем та яких-то ще колекторів!

  1. Олександре! Ви мене рзсмішили, але це сміх скрізь сльози. Дійсно, в банках так просто кредитів не набрати, а в МФО можна. Тому набирають, не віддають, а потім диву даються, чого з них хтось гроші вимагає? Точно, сюр! Саме тому ми рекомендуємо с розумом брати кредити та все буде гаразд, це світова практика.

Будь ласка, залишайте вігуки про МФО, якщо вже замовляли миттєвий кредит на картку онлайн чи позики готівкою. Це допоможе всім, кому терміново потрібні гроші в кредит, швидко знайти надійного кредитора. Дякуємо!